بهترين راه و وسيله برای تميز كردن سراميك خونه چيه

سرامیک یکی از بهترین و پر مصرف ترین کفپوش و دیوارپوش است که در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد، تمیز کردن سرامیک به خصوص در خانه از دغدغه های اصلی افراد خانه است. روش های بسیاری برای تمیز کردن سرامیک خانه وجود دارد که اغلب افراد به دنبال روشی ساده و فوری هستند تا از شر کثیفی سرامیک خلاص شوند. از سرامیک برای حمام و دستشویی، آشپزخانه، کف پذیرایی و ... استفاده می شود از این رو پیدا کردن بهترین راه و وسیله برای تمیز کردن سرامیک خانه بسیار حائز اهمیت است. برای پیدا کردن راه و وسیله تمیز کردن سرامیک باید نوع کثیفی مشخص شود به عنوان مثال در مواقعی که گرد و غبار روی سرامیک باشد قبل از شست شو باید از جاروبرقی استفاده کرد و تمام ذرات گرد و غبار را از بین برد و برای تمیزی بیشتر از مواد شوینده طبیعی مانند سرکه استفاده کرد. در کل استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه سبب تمیزتر و درخشان تر شدن سرامیک می شود و برای این کار به آسانی و با آغشته کردن تی یا دستمال به سرکه سفید می توان تمام آلودگی های سرامیک خانه را از بین برد. یکی دیگر از بهترین راه ها و وسیله برای تمیز کردن سرامیک استفاده از جوش شیرین است، این ماده به آسانی تمامی لکه های چربی و غذا را از بین ببرد. شما عزیزان می توانید برای خرید و استعلام قیمت انواع سرامیک به فروشگاه اینترنتی کاوه سرام مراجعه نمایید.

 بهترين راه و وسيله برای تميز كردن سراميك خونه چيه

مراحل تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک کف

در ساختمان سازی و یا تعمیر و باسازی امکان ریختن گچ و سیمان روی سرامیک کف زیاد است از این رو در این مواقع دغدغه بیشتر افراد پاک کردن و تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک است زیرا در برخی موارد با پاک کردن این مصالح امکان باقی ماندن لکه آن ها روی سرامیک وجود دارد .دقت کنید برای این کار باید سختی سرامیک را در نظر بگیرید و با توجه به آن بهترین روش را انتخاب نمایید تا به سطح سرامیک آسیبی وارد نشود. در کل پاک کردن گچ به دلیل نرم تر بودن ساختار آسان تر است و برای پاک کردن آن به آب داغ، ماده شوینده، اسکاچ، فرچه و حوله نیاز است و مراحل تمیز کردن آن به این صورت است که ابتدا آب داغ و ماده شوینده را در سطلی مخلوط کرده و اسکاچ را درون مخلوط قرار دهید، سپس اسکاچ یا ابر را روی گچ قرار داده و تا نیم ساعت زمان دهید تا گچ سست شود بعد از این مرحله گچ را با فرچه از روی سرامیک پاک کنید و با حوله آن را تمیز کنید. البته دقت کنید برای لکه های بزرگ تر و یا قدیمی تر روش های دیگری وجود دارد. برای پاک کردن سیمان روی سرامیک کف نیز می توان از سرکه سفید استفاده کرد زیرا قدرت اسیدی دارد و می تواند پیوند سیمان و سرامیک را از بین ببرد. در کل مراحل تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک کف بسته به عواملی مانند میزان لکه، قدمت آن، نوع سرامیک و ... متفاوت است و باید با در نظر گرفتن این موارد بهترین راه را انتخاب کرد. شما عزیزان می توانید قیمت سرامیک کف و کاشی دیوار در طرح ها و رنگ های متنوع را از سایت کاوه سرام مشاهده نمایید.

 مراحل تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک کف

مراحل تمیز کردن چربی از روی سرامیک کف

تمیز کردن چربی از روی سرامیک کف ممکن است دغدغه بیشتر افراد باشد که برای این کار باید با دقت مراحل زیر را انجام داد:

 • ابتدا لکه چربی را با دستمال نرمی که به سرامیک آسیبی وارد نکند و آب داغ بشویید.
 • مخلوطی از مواد شوینده و آب تهیه کنید.
 • سرامیکی که لکه چربی دارد را به مخلوط آماده شده آغشته کنید.
 • حداقل نیم ساعت اجازه دهید مخلوط روی لکه چربی باقی بماند.
 • با دستمال یا حوله تمیز مخلوط را از روی سرامیک پاک کنید.

 مراحل تمیز کردن چربی از روی سرامیک کف

مراحل تمیز کردن درز سرامیک کف

یکی از بخش های مهم و اساسی در نظافت تمیز کردن درز سرامیک کف است زیرا توجه بیشتر افراد به این قسمت جلب می شود و به دلیل جمع شدن انواع میکروب و کثیفی در این درزها باید به تمیز کردن آن ها دقت زیادی شود. سیاه و کثیف بودن درز سرامیک کف می تواند جلوه زیبا سرامیک را از بین ببرد پس نباید از تمیز کردن این قسمت ها غافل شد. روش های بسیاری برای تمیز کردن درز سرامیک کف وجود دارد که در زیر به مراحل یکی از بهترین و ساده ترین روش ها اشاره می شود:

 • انتخاب یک ماده شوینده مناسب
 • مخلوط کردن ماده شوینده با آب
 • ریختن مخلوط در اسپری
 • اسپری کردن مخلوط روی درزها
 • نیم ساعت تا یک ساعت زمان دادن
 • سابیدن درزها با مسواک یا برس کوچک
 • پاک کردن درزها با دستمالی تمیز
نوشتن دیدگاه